Vishay Dale CMF5533K200FHRE
Part No.:
CMF5533K200FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5533K200FHRE.pdf
Description:
RES 33.2K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
33.2 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5533K200FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5533K200FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5533K200FHRE?
Image CMF5533K200FHRE CMF5533K200FHRE70
Part Number CMF5533K200FHRE CMF5533K200FHRE70
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series CMF CMF
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Resistance 33.2 kOhms 33.2 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film Metal Film
Temperature Coefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)