Vishay Dale CMF5533K200FHRE70
Part No.:
CMF5533K200FHRE70
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5533K200FHRE70.pdf
Description:
RES 33.2K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
33.2 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5533K200FHRE70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5533K200FHRE70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5533K200FHRE70?
Image CMF5533K200FHRE70
Part Number CMF5533K200FHRE70
Product Status Active
Resistance 33.2 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)