Vishay Dale CMF55301R00FHEA
Part No.:
CMF55301R00FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55301R00FHEA.pdf
Description:
RES 301 OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
301 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55301R00FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55301R00FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55301R00FHEA?
Image CMF55301R00FHEA CMF55301R00FHEA70
Part Number CMF55301R00FHEA CMF55301R00FHEA70
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series CMF CMF
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 301 Ohms 301 Ohms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film Metal Film
Temperature Coefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)