Vishay Dale CMF55301R00FHEA70
Part No.:
CMF55301R00FHEA70
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55301R00FHEA70.pdf
Description:
RES 301 OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
301 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55301R00FHEA70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55301R00FHEA70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55301R00FHEA70?
Image CMF55301R00FHEA70
Part Number CMF55301R00FHEA70
Product Status Active
Resistance 301 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)