Vishay Dale CMF55226K00FHRE
Part No.:
CMF55226K00FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55226K00FHRE.pdf
Description:
RES 226K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
226 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55226K00FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55226K00FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55226K00FHRE?
Image CMF55226K00FHRE CMF55226K00FHRE70
Part Number CMF55226K00FHRE CMF55226K00FHRE70
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series CMF CMF
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Resistance 226 kOhms 226 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film Metal Film
Temperature Coefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)