Vishay Dale CMF55226K00FHRE70
Part No.:
CMF55226K00FHRE70
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55226K00FHRE70.pdf
Description:
RES 226K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
226 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55226K00FHRE70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55226K00FHRE70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55226K00FHRE70?
Image CMF55226K00FHRE70
Part Number CMF55226K00FHRE70
Product Status Active
Resistance 226 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)