Vishay Dale CMF55200R00JNEA
Part No.:
CMF55200R00JNEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55200R00JNEA.pdf
Description:
RES 200 OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
200 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55200R00JNEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55200R00JNEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55200R00JNEA?
Image CMF55200R00JNEA CMF55200R00JNEA39
Part Number CMF55200R00JNEA CMF55200R00JNEA39
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series CMF CMF
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 200 Ohms 200 Ohms
Tolerance ±5% ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film Metal Film
Temperature Coefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)