Vishay Dale CMF55200R00JNEA39
Part No.:
CMF55200R00JNEA39
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55200R00JNEA39.pdf
Description:
RES 200 OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
200 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55200R00JNEA39 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55200R00JNEA39 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55200R00JNEA39?
Image CMF55200R00JNEA39
Part Number CMF55200R00JNEA39
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 200 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)