Vishay Dale CMF5510R000JKEA
Part No.:
CMF5510R000JKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5510R000JKEA.pdf
Description:
RES 10 OHM 1/2W 5% AXIAL
Resistance:
10 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5510R000JKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5510R000JKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5510R000JKEA?
Image CMF5510R000JKEA CMF5510R000JKEA39
Part Number CMF5510R000JKEA CMF5510R000JKEA39
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series CMF CMF
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 10 Ohms 10 Ohms
Tolerance ±5% ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film Metal Film
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)