Vishay Dale CMF5510R000JKEA39
Part No.:
CMF5510R000JKEA39
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5510R000JKEA39.pdf
Description:
RES 10 OHM 1/2W 5% AXIAL
Resistance:
10 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5510R000JKEA39 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5510R000JKEA39 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5510R000JKEA39?
Image CMF5510R000JKEA39
Part Number CMF5510R000JKEA39
Product Status Active
Resistance 10 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)