Skyworks Solutions Inc. 591BA400M000DG
Part No.:
591BA400M000DG
Datasheet:
Chuangxin Cloud591BA400M000DG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 400.0000MHZ LVDS SMD
Packaging:
Strip
Frequency:
400 MHz
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
100mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
Datasheet:
1. How to order 591BA400M000DG on Chuangxin Cloud?
3. Are the 591BA400M000DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 591BA400M000DG?
Image 591BA400M000DGR 591BA400M000DG
Part Number 591BA400M000DGR 591BA400M000DG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Si591 Si591
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Strip Strip
Product Status Active Active
Base Resonator Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 400 MHz 400 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVDS LVDS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±50ppm ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 100mA 100mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)