Skyworks Solutions Inc. 540BCD20M0000CCG
Part No.:
540BCD20M0000CCG
Datasheet:
Chuangxin Cloud540BCD20M0000CCG.pdf
Packaging:
Strip
Frequency:
20 MHz
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
111mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order 540BCD20M0000CCG on Chuangxin Cloud?
3. Are the 540BCD20M0000CCG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 540BCD20M0000CCG?
Image 540BCD20M0000CCGR 540BCD20M0000CCG
Part Number 540BCD20M0000CCGR 540BCD20M0000CCG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Ultra™ Si540 Ultra™ Si540
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Strip Strip
Product Status Active Active
Base Resonator Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 20 MHz 20 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVDS LVDS
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±7ppm ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 111mA 111mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm)