Skyworks Solutions Inc. 540BCD20M0000CCGR
Part No.:
540BCD20M0000CCGR
Datasheet:
Chuangxin Cloud540BCD20M0000CCGR.pdf
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
20 MHz
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
111mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order 540BCD20M0000CCGR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 540BCD20M0000CCGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 540BCD20M0000CCGR?
Image 540BCD20M0000CCGR
Part Number 540BCD20M0000CCGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Ultra™ Si540
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 20 MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 111mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)