Skyworks Solutions Inc. 531FB174M703DG
Part No.:
531FB174M703DG
Datasheet:
Chuangxin Cloud531FB174M703DG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 174.7030MHZ LVDS SMD
Packaging:
Strip
Frequency:
174.703 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
98mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
Datasheet:
1. How to order 531FB174M703DG on Chuangxin Cloud?
3. Are the 531FB174M703DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 531FB174M703DG?
Image 531FB174M703DGR 531FB174M703DG
Part Number 531FB174M703DGR 531FB174M703DG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Si531 Si531
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Strip Strip
Product Status Active Active
Base Resonator Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 174.703 MHz 174.703 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVDS LVDS
Voltage - Supply 2.5V 2.5V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 98mA 98mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)