Skyworks Solutions Inc. 531FB174M703DGR
Part No.:
531FB174M703DGR
Datasheet:
Chuangxin Cloud531FB174M703DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 174.7030MHZ LVDS SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
174.703 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
98mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
Datasheet:
1. How to order 531FB174M703DGR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 531FB174M703DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 531FB174M703DGR?
Image 531FB174M703DGR
Part Number 531FB174M703DGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si531
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 174.703 MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 98mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)