Skyworks Solutions Inc. 531BB159M375DG
Part No.:
531BB159M375DG
Datasheet:
Chuangxin Cloud531BB159M375DG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 159.3750MHZ LVDS SMD
Packaging:
Strip
Frequency:
159.375 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
98mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
Datasheet:
1. How to order 531BB159M375DG on Chuangxin Cloud?
3. Are the 531BB159M375DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 531BB159M375DG?
Image 531BB159M375DGR 531BB159M375DG
Part Number 531BB159M375DGR 531BB159M375DG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Si531 Si531
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Strip Strip
Product Status Active Active
Base Resonator Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 159.375 MHz 159.375 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVDS LVDS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 98mA 98mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)