Skyworks Solutions Inc. 531BB159M375DGR
Part No.:
531BB159M375DGR
Datasheet:
Chuangxin Cloud531BB159M375DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 159.3750MHZ LVDS SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
159.375 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
98mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
Datasheet:
1. How to order 531BB159M375DGR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 531BB159M375DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 531BB159M375DGR?
Image 531BB159M375DGR
Part Number 531BB159M375DGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si531
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 159.375 MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 98mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)