Skyworks Solutions Inc. 530DC120M000DG
Part No.:
530DC120M000DG
Datasheet:
Chuangxin Cloud530DC120M000DG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 120.0000MHZ CML SMD
Packaging:
Strip
Frequency:
120 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
108mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
Datasheet:
1. How to order 530DC120M000DG on Chuangxin Cloud?
3. Are the 530DC120M000DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 530DC120M000DG?
Image 530DC120M000DGR 530DC120M000DG
Part Number 530DC120M000DGR 530DC120M000DG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Si530 Si530
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Strip Strip
Product Status Active Active
Base Resonator Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 120 MHz 120 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CML CML
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±7ppm ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 108mA 108mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)