Skyworks Solutions Inc. 530DC120M000DGR
Part No.:
530DC120M000DGR
Datasheet:
Chuangxin Cloud530DC120M000DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 120.0000MHZ CML SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
120 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
108mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
Datasheet:
1. How to order 530DC120M000DGR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 530DC120M000DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 530DC120M000DGR?
Image 530DC120M000DGR
Part Number 530DC120M000DGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si530
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 120 MHz
Function Enable/Disable
Output CML
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 108mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)