onsemi 1SMB75AT3
Part No.:
1SMB75AT3
Manufacturer:
onsemi
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
Chuangxin Cloud1SMB75AT3.pdf
Description:
TVS DIODE 75VWM 121VC SMB
Manufacturer:
onsemi
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
75V
Voltage - Breakdown (Min):
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
245pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMB
Datasheet:
Chuangxin Cloud1SMB75AT3.pdf
1. How to order 1SMB75AT3 on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1SMB75AT3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1SMB75AT3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1SMB75AT3.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 1SMB75AT3 pin diagram, 1SMB75AT3 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1SMB75AT3 1SMB75AT3G
Part Number 1SMB75AT3 1SMB75AT3G
Manufacturer onsemi onsemi
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 75V 75V
Voltage - Breakdown (Min) 83.3V 83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 121V 121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.9A 4.9A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency 245pF @ 1MHz 245pF @ 1MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)