onsemi 1SMB75AT3G
Part No.:
1SMB75AT3G
Datasheet:
Chuangxin Cloud1SMB75AT3G.pdf
Description:
TVS DIODE 75VWM 121VC SMB
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
75V
Voltage - Breakdown (Min):
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Capacitance @ Frequency:
245pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin Cloud1SMB75AT3G.pdf
1. How to order 1SMB75AT3G on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1SMB75AT3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1SMB75AT3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1SMB75AT3G.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1SMB75AT3G pin diagram, 1SMB75AT3G datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1SMB75AT3G
Part Number 1SMB75AT3G
Manufacturer onsemi
Package/Case DO-214AA, SMB
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 75V
Voltage - Breakdown (Min) 83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.9A
Power - Peak Pulse 600W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 245pF @ 1MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)