Amphenol Anytek YL1021500000G
Part No.:
YL1021500000G
Datasheet:
Chuangxin CloudYL1021500000G.pdf
Description:
TERM BLK 5POS SIDE ENTRY 5MM PCB
Positions Per Level:
5
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current:
20 A
Voltage:
300 V
Datasheet:
1. How to order YL1021500000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the YL1021500000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of YL1021500000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of YL1021500000G.
Image YL1021500000G
Part Number YL1021500000G
Number of Levels 2
Positions Per Level 5
Pitch 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 20 A
Voltage 300 V