Y4081432R000T9R.pdf
Y4081432R000T9R.pdf
| Image |  |
| Part Number | Y4081432R000T9R |
| Manufacturer | VPG Foil Resistors |
| Series | FRSG |
| Package/Case | 0603 (1608 Metric) |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Resistance | 432 Ohms |
| Tolerance | ±0.01% |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Composition | Metal Foil |
| Features | Non-Inductive |
| Temperature Coefficient | ±2.5ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 225°C |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | 0603 |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.025" (0.64mm) |