Y402312K5000F0W.pdf
Y402312K5000F0W.pdf
| Image |  |
| Part Number | Y402312K5000F0W |
| Product Status | Active |
| Resistance | 12.5 kOhms |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 0.3W |
| Composition | Metal Foil |
| Features | Non-Inductive |
| Temperature Coefficient | ±0.2ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | 1206 |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.025" (0.64mm) |