VPG Foil Resistors Y402234R5000B9W
Part No.:
Y402234R5000B9W
Datasheet:
Chuangxin CloudY402234R5000B9W.pdf
Description:
FRSM0805 34R500 TCR0.2 0.1% S W
Resistance:
34.5 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.2W, 1/5W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)
Datasheet:
1. How to order Y402234R5000B9W on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y402234R5000B9W price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y402234R5000B9W?
Image Y402234R5000B9W
Part Number Y402234R5000B9W
Product Status Active
Resistance 34.5 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)