VPG Foil Resistors Y402233R4000B9W
Part No.:
Y402233R4000B9W
Datasheet:
Chuangxin CloudY402233R4000B9W.pdf
Description:
FRSM0805 33R400 TCR0.2 0.1% S W
Resistance:
33.4 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.2W, 1/5W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)
Datasheet:
1. How to order Y402233R4000B9W on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y402233R4000B9W price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y402233R4000B9W?
Image Y402233R4000B9W
Part Number Y402233R4000B9W
Product Status Active
Resistance 33.4 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)