VPG Foil Resistors Y402231R5000B9R
Part No.:
Y402231R5000B9R
Datasheet:
Chuangxin CloudY402231R5000B9R.pdf
Description:
FRSM0805 31R500 TCR0.2 0.1% S T
Resistance:
31.5 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.2W, 1/5W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)
Datasheet:
1. How to order Y402231R5000B9R on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y402231R5000B9R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y402231R5000B9R?
Image Y402231R5000B9R
Part Number Y402231R5000B9R
Product Status Active
Resistance 31.5 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)