VPG Foil Resistors Y40221K89300B0W
Part No.:
Y40221K89300B0W
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudY40221K89300B0W.pdf
Description:
FRSM0805 1K8930 TCR0.2 0.1% B W
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
FRSM
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
1.893 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.2W, 1/5W
Composition:
Metal Foil
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order Y40221K89300B0W on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y40221K89300B0W price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y40221K89300B0W?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image Y40221K89300B0W
Part Number Y40221K89300B0W
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series FRSM
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 1.893 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)