Y402212R0000C9W.pdf
Y402212R0000C9W.pdf
| Image |  |
| Part Number | Y402212R0000C9W |
| Product Status | Active |
| Resistance | 12 Ohms |
| Tolerance | ±0.25% |
| Power (Watts) | 0.2W, 1/5W |
| Composition | Metal Foil |
| Features | Non-Inductive |
| Temperature Coefficient | ±0.2ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | 0805 |
| Size / Dimension | 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.025" (0.64mm) |