Y1632800R000B9R.pdf
Y1632800R000B9R.pdf
| Image |  |
| Part Number | Y1632800R000B9R |
| Package/Case | 2010 (5025 Metric) |
| Packaging | Strip |
| Product Status | Active |
| Resistance | 800 Ohms |
| Tolerance | ±0.1% |
| Power (Watts) | 0.4W, 2/5W |
| Composition | Metal Foil |
| Features | Non-Inductive |
| Temperature Coefficient | ±0.2ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | 2010 |
| Size / Dimension | 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.025" (0.64mm) |