Y16318K80000T9W.pdf
Y16318K80000T9W.pdf
| Image |  |
| Part Number | Y16318K80000T9W |
| Manufacturer | VPG Foil Resistors |
| Series | VFCP |
| Package/Case | Nonstandard |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Last Time Buy |
| Resistance | 8.8 kOhms |
| Tolerance | ±0.01% |
| Power (Watts) | 0.3W |
| Composition | Metal Foil |
| Features | Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient | ±0.2ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | 1506 |
| Size / Dimension | 0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.025" (0.64mm) |