VPG Foil Resistors Y1628343R000B9R
Part No.:
Y1628343R000B9R
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudY1628343R000B9R.pdf
Description:
RES SMD 343 OHM 0.1% 3/4W 2512
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Resistance:
343 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
Ratings:
2512
Size / Dimension:
0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)
Datasheet:
1. How to order Y1628343R000B9R on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y1628343R000B9R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1628343R000B9R?
Image Y1628343R000B9R
Part Number Y1628343R000B9R
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series *
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy
Resistance 343 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package -
Ratings 2512
Size / Dimension 0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)