Y162825R2000B0R.pdf
Y162825R2000B0R.pdf
| Image |  |
| Part Number | Y162825R2000B0R |
| Manufacturer | VPG Foil Resistors |
| Series | * |
| Package/Case | 2512 (6432 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Resistance | 25.2 Ohms |
| Tolerance | ±0.1% |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W |
| Composition | Metal Foil |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient | ±0.2ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | 2512 |
| Size / Dimension | 0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.025" (0.64mm) |