VPG Foil Resistors Y14870R01000F9W
Part No.:
Y14870R01000F9W
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudY14870R01000F9W.pdf
Description:
RES 0.01 OHM 1% 1W 2512
Series:
CSM
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Packaging:
Tray
Resistance:
10 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Features:
Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Supplier Device Package:
Ratings:
Size / Dimension:
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)
Number of Terminations:
4
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order Y14870R01000F9W on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y14870R01000F9W price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y14870R01000F9W?
Image Y14870R01000F9W
Part Number Y14870R01000F9W
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series CSM
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tray
Product Status Active
Resistance 10 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Foil
Features Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Supplier Device Package -
Ratings -
Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)