Y14870R00250F9W.pdf
Y14870R00250F9W.pdf
| Image |  |
| Part Number | Y14870R00250F9W |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Obsolete |
| Resistance | 2.5 mOhms |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 1W |
| Composition | Metal Foil |
| Features | Current Sense |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature | -65°C ~ 170°C |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | 2512 |
| Size / Dimension | 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.89mm) |