Y116939K0000A9R.pdf
Y116939K0000A9R.pdf
| Image |  |
| Part Number | Y116939K0000A9R |
| Product Status | Active |
| Resistance | 39 kOhms |
| Tolerance | ±0.05% |
| Power (Watts) | 0.4W, 2/5W |
| Composition | Metal Foil |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient | ±2ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | SMD |
| Size / Dimension | 0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.122" (3.10mm) |