Y079650R0000B0W.pdf
Y079650R0000B0W.pdf
| Image |  |
| Part Number | Y079650R0000B0W |
| Package/Case | 1206 (3216 Metric) |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Active |
| Resistance | 50 Ohms |
| Tolerance | ±0.1% |
| Power (Watts) | 0.03W, 1/32W |
| Composition | Metal Foil |
| Features | Non-Inductive |
| Temperature Coefficient | ±3ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 220°C |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | 1206 |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.023" (0.58mm) |