Y07943K90000B0W.pdf
Y07943K90000B0W.pdf
| Image |  |
| Part Number | Y07943K90000B0W |
| Package/Case | 0603 (1608 Metric) |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Active |
| Resistance | 3.9 kOhms |
| Tolerance | ±0.1% |
| Power (Watts) | 0.0125W |
| Composition | Metal Foil |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient | ±3ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 220°C |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | 0603 |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.023" (0.58mm) |