Y0794100R000Q0W.pdf
Y0794100R000Q0W.pdf
| Image |  |
| Part Number | Y0794100R000Q0W |
| Manufacturer | VPG Foil Resistors |
| Series | HTHG |
| Package/Case | 0603 (1608 Metric) |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Active |
| Resistance | 100 Ohms |
| Tolerance | ±0.02% |
| Power (Watts) | 0.0125W |
| Composition | Metal Foil |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient | ±3ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 220°C |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | 0603 |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.023" (0.58mm) |