Y07751K50000B0W.pdf
Y07751K50000B0W.pdf
| Image | |
| Part Number | Y07751K50000B0W |
| Manufacturer | VPG Foil Resistors |
| Series | HTHA |
| Package/Case | 0805 (2012 Metric) |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Active |
| Resistance | 1.5 kOhms |
| Tolerance | ±0.1% |
| Power (Watts) | 0.02W |
| Composition | Metal Foil |
| Features | Non-Inductive |
| Temperature Coefficient | ±2.5ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 220°C |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | 0805 |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.023" (0.58mm) |