Vishay General Semiconductor - Diodes Division XLD5A24CAHM3/I
Part No.:
XLD5A24CAHM3/I
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-218AB
Datasheet:
Chuangxin CloudXLD5A24CAHM3/I.pdf
Description:
PPPM=4600W AND IPPM=120A WITH 10
Manufacturer:
Package/Case:
DO-218AB
Series:
XClampR™
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
120A
Power - Peak Pulse:
7700W (7.7kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
1. How to order XLD5A24CAHM3/I on Chuangxin Cloud?
3. Are the XLD5A24CAHM3/I price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XLD5A24CAHM3/I?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image XLD5A24CAHM3/I
Part Number XLD5A24CAHM3/I
Manufacturer Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package/Case DO-218AB
Series XClampR™
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 120A
Power - Peak Pulse 7700W (7.7kW)
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)