AirBorn, Inc. WTB14SOR9J
Part No.:
WTB14SOR9J
Manufacturer:
AirBorn, Inc.
Category:
Headers, Receptacles, Female Sockets
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudWTB14SOR9J.pdf
Description:
MOTORS & SOLENOIDS
Manufacturer:
AirBorn, Inc.
Series:
W
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Receptacle
Contact Type:
Female Socket
Style:
Board to Board
Number of Positions:
14
Number of Positions Loaded:
All
Pitch - Mating:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing - Mating:
0.100" (2.54mm)
Mounting Type:
Through Hole, Right Angle
Termination:
Solder
Fastening Type:
Push-Pull
Contact Finish - Mating:
Gold
Contact Finish Thickness - Mating:
Insulation Color:
Gray
Insulation Height:
0.250" (6.35mm)
Contact Length - Post:
0.140" (3.56mm)
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C
Material Flammability Rating:
Mated Stacking Heights:
Ingress Protection:
Features:
Jackscrews, Mating Flange, Mounting Flange
Current Rating (Amps):
5A
Datasheet:
Chuangxin CloudWTB14SOR9J.pdf
1. How to order WTB14SOR9J on Chuangxin Cloud?
3. Are the WTB14SOR9J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WTB14SOR9J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of WTB14SOR9J.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as WTB14SOR9J pin diagram, WTB14SOR9J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image WTB14SOR9J
Part Number WTB14SOR9J
Manufacturer AirBorn, Inc.
Series W
Packaging Bulk
Product Status Active
Connector Type Receptacle
Contact Type Female Socket
Style Board to Board
Number of Positions 14
Number of Positions Loaded All
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Number of Rows 2
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Termination Solder
Fastening Type Push-Pull
Contact Finish - Mating Gold
Insulation Color Gray
Insulation Height 0.250" (6.35mm)
Contact Length - Post 0.140" (3.56mm)
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Material Flammability Rating -
Mated Stacking Heights -
Ingress Protection -
Features Jackscrews, Mating Flange, Mounting Flange
Current Rating (Amps) 5A