Vishay Dale WSR2R9100FEK
Part No.:
WSR2R9100FEK
Datasheet:
Chuangxin CloudWSR2R9100FEK.pdf
Description:
RES 0.91 OHM 1% 2W 4527
Resistance:
910 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 275°C
Size / Dimension:
0.455" L x 0.275" W (11.56mm x 6.98mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.54mm)
Datasheet:
1. How to order WSR2R9100FEK on Chuangxin Cloud?
3. Are the WSR2R9100FEK price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WSR2R9100FEK?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of WSR2R9100FEK.
Image WSR2R9100FEK
Part Number WSR2R9100FEK
Product Status Discontinued at Digi-Key
Resistance 910 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 2W
Composition Metal Element
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 4527
Size / Dimension 0.455" L x 0.275" W (11.56mm x 6.98mm)
Height - Seated (Max) 0.100" (2.54mm)