Vishay Dale WSR2R7680FEK
Part No.:
WSR2R7680FEK
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
4527 J-Lead
Datasheet:
Chuangxin CloudWSR2R7680FEK.pdf
Description:
RES 0.768 OHM 1% 2W 4527
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
WSR
Package/Case:
4527 J-Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Resistance:
768 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Composition:
Metal Element
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 275°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
4527
Size / Dimension:
0.455" L x 0.275" W (11.56mm x 6.98mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.54mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order WSR2R7680FEK on Chuangxin Cloud?
3. Are the WSR2R7680FEK price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WSR2R7680FEK?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of WSR2R7680FEK.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image WSR2R7680FEK
Part Number WSR2R7680FEK
Manufacturer Vishay Dale
Series WSR
Package/Case 4527 J-Lead
Packaging Bulk
Product Status Discontinued at Digi-Key
Resistance 768 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 2W
Composition Metal Element
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 4527
Size / Dimension 0.455" L x 0.275" W (11.56mm x 6.98mm)
Height - Seated (Max) 0.100" (2.54mm)