Vishay Dale WSR2R2210FEK
Part No.:
WSR2R2210FEK
Datasheet:
Chuangxin CloudWSR2R2210FEK.pdf
Description:
RES 0.221 OHM 1% 2W 4527
Resistance:
221 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 275°C
Size / Dimension:
0.455" L x 0.275" W (11.56mm x 6.98mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.54mm)
Datasheet:
1. How to order WSR2R2210FEK on Chuangxin Cloud?
3. Are the WSR2R2210FEK price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WSR2R2210FEK?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of WSR2R2210FEK.
Image WSR2R2210FEK
Part Number WSR2R2210FEK
Product Status Discontinued at Digi-Key
Resistance 221 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 2W
Composition Metal Element
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 4527
Size / Dimension 0.455" L x 0.275" W (11.56mm x 6.98mm)
Height - Seated (Max) 0.100" (2.54mm)