Vishay Dale WSLP25123L000FEB
Part No.:
WSLP25123L000FEB
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudWSLP25123L000FEB.pdf
Description:
RES 0.003 OHM 1% 3W 2512
Series:
WSLP
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Resistance:
3 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
3W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Ratings:
2512
Size / Dimension:
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)
Datasheet:
1. How to order WSLP25123L000FEB on Chuangxin Cloud?
3. Are the WSLP25123L000FEB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WSLP25123L000FEB?
Image WSLP25123L000FEB
Part Number WSLP25123L000FEB
Manufacturer Vishay Dale
Series WSLP
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 3 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 3W
Composition Metal Element
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)