Vishay Dale WSLP0805R0430FEK
Part No.:
WSLP0805R0430FEK
Datasheet:
Chuangxin CloudWSLP0805R0430FEK.pdf
Description:
RES 0.043 OHM 1% 1/2W 0805
Resistance:
43 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.023" (0.58mm)
Datasheet:
1. How to order WSLP0805R0430FEK on Chuangxin Cloud?
3. Are the WSLP0805R0430FEK price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WSLP0805R0430FEK?
Image WSLP0805R0430FEK
Part Number WSLP0805R0430FEK
Product Status Discontinued at Digi-Key
Resistance 43 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Element
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm)