Vishay Dale WSLP0603R0330FEK
Part No.:
WSLP0603R0330FEK
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudWSLP0603R0330FEK.pdf
Description:
RES 0.033 OHM 1% 2/5W 0603
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
33 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.4W, 2/5W
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max):
0.023" (0.58mm)
Datasheet:
1. How to order WSLP0603R0330FEK on Chuangxin Cloud?
3. Are the WSLP0603R0330FEK price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WSLP0603R0330FEK?
Image WSLP0603R0330FEK
Part Number WSLP0603R0330FEK
Manufacturer Vishay Dale
Series WSLP
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Bulk
Product Status Discontinued at Digi-Key
Resistance 33 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.4W, 2/5W
Composition Metal Element
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm)