Vishay Dale WSLP0603R0220FEK
Part No.:
WSLP0603R0220FEK
Datasheet:
Chuangxin CloudWSLP0603R0220FEK.pdf
Description:
RES 0.022 OHM 1% 2/5W 0603
Resistance:
22 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.4W, 2/5W
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Size / Dimension:
0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max):
0.023" (0.58mm)
Datasheet:
1. How to order WSLP0603R0220FEK on Chuangxin Cloud?
3. Are the WSLP0603R0220FEK price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WSLP0603R0220FEK?
Image WSLP0603R0220FEK
Part Number WSLP0603R0220FEK
Product Status Discontinued at Digi-Key
Resistance 22 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.4W, 2/5W
Composition Metal Element
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm)