Vishay Dale WSL2816R0250DEH
Part No.:
WSL2816R0250DEH
Datasheet:
Chuangxin CloudWSL2816R0250DEH.pdf
Description:
RES 0.025 OHM 0.5% 2W 2816
Resistance:
25 mOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.165" W (7.10mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)
Datasheet:
1. How to order WSL2816R0250DEH on Chuangxin Cloud?
3. Are the WSL2816R0250DEH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WSL2816R0250DEH?
Image WSL2816R0250DEH
Part Number WSL2816R0250DEH
Product Status Active
Resistance 25 mOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 2W
Composition Metal Element
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2816
Size / Dimension 0.280" L x 0.165" W (7.10mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)